PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=100562}

Bridget Jones: W pogoni za rozumem

Bridget Jones: The Edge of Reason
6,8 157 692
oceny
6,8 10 1 157692
5,8 21
ocen krytyków
Bridget Jones: W pogoni za rozumem
powrót do forum filmu Bridget Jones: W pogoni za rozumem

Pełna treść recenzji i moje przemyślenia nad wpływem BJ na kobiece myślenie - http://90-ty.blogspot.com/2018/02/bridget-jones-robi-kobietom-wode-z-mozgu.html

W walentynki miałem okazję obejrzeć drugą z trzech części przygód słynnej Bridget Jones - “Bridget Jones: w pogoni za rozumem”. Jako film, mogę go ocenić raczej przeciętnie, ale do napisania tego artykułu zmusiło mnie przesłanie, które niesie, a przede wszystkim, to co robi z wyobrażeniami kobiet o świecie i związkach z facetami. Mianowicie, dochodzę do wniosku, że w dużej mierze dzisiejsze postrzeganie świata przez kobiety zostało ukształtowane przez myślenie jak Bridget Jones - naiwne, roszczeniowe, egocentryczne, próżniacze.

Bridget Jones. Kobieta w średnim wieku, która żyje w wielkim mieście, pracuje jako dziennikarka w podrzędnej telewizji a czas wolny spędza na spotkaniach z przyjaciółmi "dobra rada" i czekaniu (bo raczej nie szukaniu) na faceta idealnego. W drugiej części jej historii jest już w związku ze wspaniałym, wręcz idealnym facetem, od którego jednak znacznie odstaje, co bynajmniej nie stanowi problemu w budowaniu szczęśliwego związku, gdyż ten akceptuje ją jaka jest.

Tutaj jednak ujawnia się małostkowość i pretensjonalność Bridget Jones, bo gdy przychodzą pierwsze nieporozumienia i jej idealny facet wykazuje się jednak pewnym odchyłem od wyobrażeń przez nią wykreowanych, Bridget nie jest w stanie zaakceptować tego stanu i jak mała dziewczynka wybucha całą swoją złością i niespełnionymi fantazjami, zabiera zabawki ze wspólnej piaskownicy i ucieka do własnej twierdzy pod kołderkę. Serio? Czy tak zachowują się dorośli ludzie? Ze strony Bridget nie ma mowy o jakimkolwiek zrozumieniu, czy chociaż dyskusji, ale za to jest stawianie wszystkiego na ostrzu noża, czyli to co, dzisiejsze kobiety lubią robić najbardziej. Albo mnie kochasz ze wszystkimi wadami albo wcale!

teerpil

Jeśli już, to kobietOM, a nie "kobietą"!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones