PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666828}

Wenus w futrze

La Vénus à la fourrure
7,3 34 416
ocen
7,3 10 1 34416
7,2 28
ocen krytyków
Wenus w futrze
powrót do forum filmu Wenus w futrze

Film piekielnie trudny do oceny. Z jednej strony niezaprzeczalne i wyczuwalne wartości artystyczne, z drugiej jednak strony pewne męczenie się części widzów w trakcie oglądania. Z całą pewnością ostatnia tercja filmu była na najwyższym poziomie - natomiast wiele scen zwłaszcza w I poł. filmu było nużących. Generalnie to i tak jest duża sztuka stworzyć film z udziałem zaledwie dwóch aktorów. Sporo ekscytacji i zmysłowości. Klasyczny jak u Polańskiego unoszący się w powietrzu niepokój a nawet poczucie zagrożenia. Bardzo cenny wpływ muzyki. Film ewidentnie dla koneserów kina ale tych bardzo zaawansowanych teatralnie (nie jestem takim niestety..) :)

ocenił(a) film na 10
Gregory_deVar

Po prostu film, który nie przypomina "Szybkich i wściekłych", czy japońskich kreskówek. Urodzeni po 1980 nie rozumieją już książek, teatru i kina.

ocenił(a) film na 9
mak65

Przyznam, że poczułam się nieco urażona tym komentarzem :)

ocenił(a) film na 10
ooolka1

Widocznie jesteś wyjątkiem, ale wyjątki zwykle potwierdzają regułę.

ocenił(a) film na 8
mak65

Chyba Pan nie docenia urodzonych po 1980 ...

ocenił(a) film na 10
martusiaelo

Fakt, nie doceniam pokolenia, którego główną lektórą są posty na fejsbuku ...

ocenił(a) film na 8
mak65

Lektura piszemy przez u zwykłe, nie pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
martusiaelo

O Boże!!!

ocenił(a) film na 10
Gregory_deVar

"Z jednej strony niezaprzeczalne i wyczuwalne wartości artystyczne, z drugiej jednak strony pewne męczenie się części widzów w trakcie oglądania." Część ludzi męczy się też przy tabliczce mnożenia; czy to oznacza, że jest nie do końca prawdziwa? Arcydzieło, to arcydzieło (zresztą wcale nie nudne, wręcz trzymające w napięciu) i nie umniejszy tego fakt, że matołki przy tym zasypiają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones