Colin Firth

Colin Andrew Firth

8,5
68 711 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Colin Firth
Anaissa

Duma i uprzedzenie 1995:)

italiakami

prawie każda, w której zagrał. Najlepsza - Mark Darcy z "Bridget Jones", najmocniejsza - król Jerzy VI z "Jak zostać królem", najzabawniejsza - Harry z "Mamma Mia" :-)

almargos_xyz

Dokładnie najlepsze wypowiedzi wymienił użytkownik powyżej !

Vintage_2

a tak przy okazji, dodam, że postać Marka Darcy'ego z BRIDGET JONES była inspirowana postacią pana Darcy'ego z DUMY I UPRZEDZENIA. Co więcej, w obie role wcielił się właśnie Colin Firth :) :) :)

almargos_xyz

Zgadzam się w 100% ; ))

Anaissa

mi się podoba jak grał gejaszka :) no nawet dwa razy a szczególnie w Gdzie leży prawda.

Anaissa

oczywiście w filmie "King's Speech"

Anaissa

Vicomte de Valmont :)

Anaissa

1) "Samotny mężczyzna"
2) "Jak zostać królem"
3) "Szpieg"
4) "Angielski pacjent"

Nie nadaje się do ról komediowych, ale wspaniale wypada w dramatycznych. Oskar w 2010 należał się Bridgesowi za "Prawdziwe męstwo", a Firth powinien dostać rok wcześniej za "Samotnego mężczyznę". Zabawne, bo w 2009 to właśnie Bidges dostał Oskara za słabą rolę.

Anaissa

To one się czymś różnią? o_O

Anaissa

Duma i uprzedzenie oraz King's speach, w ogóle świetny aktor i każda jego rola jest wyśmienita. Ale te dwie są wyjątkowe :-)

Anaissa

i jeszcze cudnie zagrał w "What a girl wants" z Amandą Bynes. Nie wiem, czy to jego najlepsza rola, ale w moim odczuciu bardzo fajna

Anaissa

Nie wiem czy najlepsza, ale zawsze bedzie mi sie kojarzyl z Markiem Darcym.

Anaissa

zdecydowanie DUMA I UPRZEDZENIE '95 :) uwielbiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones